Yeni versiyon tılsımlar

Aşağa gitmek

Yeni versiyon tılsımlar

Mesaj  Admin Bir Ptsi Mayıs 04, 2009 3:52 pm

Varsayılan Tılsımlı Nesneler
HİKAYE

Eski harabelerde nefesleri kesen bir keşif haberi büyük bir hızla yayılmakta...

Bilginler ve arkeologlar, onlarca yıl boyunca, bıkıp usanmadan, en eski uygarlıklardan bir tanesinin yaşadığı düşünülen kazı alanlarında çalıştılar. Eğer efsaneler doğru ise, burada inanılmaz güçlere ait hazineler bulunmakta.

Bu gizemi çözmek için yazı tabletleri ve alışılagelmişin dışındaki nesneler incelendi. Bu bilgiler ışığında kalıntıların, efsanelere göre en korkunç halklardan bir tanesi olan ve bütün travian uygarlıklarını asırlar önce egemenliği altına almayı başaran acımasız Natarlara ait olduğu kanaatine varıldı.

Bilginlerin görüşlerine göre, şimdiye kadar kötülüğe hizmet eden bu tılsımların, iyi niyetli olarak kullanılabilmesi de mümkün olabilir.

Uzun bir süre bu kazı alanlarından hiçbir haber duyulmadı. Söylentilere göre burada karanlık güçler dolaşmaktaydı. Hatta bazı söylentilere göre, bu karanlık güçlerin, tılsımlarını korumak için burada nöbet bekleyen natarlar olduğu iddia edilmekte.

Bazı ulemalar kahramanlar ile birlikte büyük bir orduyu bu harabelere göndermenin doğru olacağını ve ancak bu şekilde tılsımların kötü ellere düşmesinin engellenebileceğini düşünüyorlar.

Travian'ın kaderini belirlemek ve bir tılsımı ele geçirmek, seni de Natar'ların bir zamanlar sahip olduğu bu güce ve asalete kavuşturabilir. Bunun için gerekli olan tek şey asil bir yönetici ruhu, kararlılık ve biraz da şans...

Koşullar:

Bir tılsım ele geçirebilmek için, bir kahraman ve boş bir hazine binası gerekmektedir. Hazine Binası seviye 20' ye kadar yükseltilebilir. Bu yapı, merkez köyde de kurulabilir ama sadece wow köyünde kurulamaz.

Tılsım sahibinin hazinesi yıkılır yıkılmaz, kahraman ile saldırılarak bu tılsım ele geçirilebilir. Tılsım etkisini ele geçirdikten 24 saat sonra göstermeye başlar.

Yeni hazine binası resimleri gelecek hafta(11.Hafta) daha yakından tanıtılacak.

Kaç Adet Tılsımlı Nesne Var/Etkileri Nelerdir?

Her Tılsım-Kategorisi için bütün hesapta etkisini gösterecek 4, sadece alınan köyü etkileyecek 6 tılsım olacak.

Ek olarak bir tane Eşsiz-Tılsım olacak(Tahıl Ambarı/Hammadde Deposu kategorisi hariç).

İstisnalar:

'Daha sağlam Yapılar'- Bu tür tılsımların etkisi tüm hesabı kapsayacak ancak her tılsımın etki oranı farklı olacak.

'Enayi Tılsımı'- Bu tılsımlardan birbirinden farklı özelliklerde 10 adet olacak ve etkilerini(köy/hesap) şeklinde günlük olarak değiştirebilecek.

'Savunma Kuvvetlerinin Gücü':- Bu tılsıma sahip olanların savunma gücünde artış olacak ve bu artış tılsımın gücüne ve kategorisine göre farklılıklar gösterecek.

Yer/Dağılım:

Bütün tılsımlar harita üzerinde eşit şekilde dağıtılacak ama sadece Seçkin-Tılsımlar (0|0) koordinatları yakınlarında bulunacak.

Bütün tılsımlar aynı anda açılacak. Başlangıç tarihi ise server açılış tarihinden itibaren 120-180 gün sonra olacak. Kesin bir tarih şu anda belirlenmemiştir.

Bütün tılsımlar aşağıda tanıtılmaktadır:

Sağlam Yapı
Tılsım sahibinin bütün yapıları 3 kat, eğer Eşsiz-Tılsım varsa 5 kat daha sağlam olacak ve mancınıklarla binaların yıkılabilmesi çok zor olacak.

Hızlı Ordu
Tılsım sahibinin bütün birlikleri, eğer tılsımın etkisi hesabı kapsıyorsa 1.5 kat; sadece tılsımın olduğu köyü kapsıyorsa 2 kat ve Eşsiz-Tılsım için 2 kat(tüm hesap için) daha hızlı olacak.

Daha Az Tahıl Tüketimi
Tılsım sahibinin köylerinde bulunan bütün birlikler; eğer tılsımın etkisi hesabı kapsıyorsa 0.75 oranında, köyü kapsıyorsa 0.5 oranında ve eğer tılsımın cinsi Eşsiz-Tılsım ise 0.5 oranında(tüm hesap için) tahıl tüketecekler.

Daha Hızlı Asker Yetiştirme
Tılsım sahibinin birliklerini yetiştirme süresi; eğer tılsımın etkisi hesabı kapsıyorsa %25 oranında, köyü kapsıyorsa %50 oranında ve eğer tılsımın cinsi Eşsiz-Tılsım ise %50 oranında(tüm hesap için) azalacak.

Büyük Tahıl Ambarı ve Büyük Hammadde Deposu için İnşa Planı
Bu inşa planı ile daha büyük bir tahıl ambarı ve hammadde deposu kurulabilecek(hesap veya köy için, tılsıma göre değişecek). Ambar ve deponun seviyesi, plana sahip olunduğu süre boyunca sürekli yükseltilebilecek.

Büyük Sığınak ve Rastgele Nişan
Tılsım sahibinin sığınak kapasitesi, eğer tılsımın etkisi hesabı kapsıyorsa 100 kat; köyü kapsıyorsa 200 kat ve eğer tılsımın cinsi eşsiz-tılsım ise 500 kat daha fazla kapasiteye sahip olacak. Bu tılsıma sahip olanların mancınıkları sadece rastgele atış yapabilecekler(sadece Hazine ve WoW nişan alınabilecek). Eşsiz-Tılsım'da ise ek olarak WoW ve hazine de nişan alınamayacak.

Enayi Tılsımı
Enayi Tılsımı her 24 saatte etkisini değiştirecek. Bu etkiler hem olumlu(bonus) hem de olumsuz(penalty) olabilir. Eşsiz-Tılsım' da ise sadece faydalı özellikler olacak.

Daha İyi Casus+Gelen Asker Göstergesi
Tılsım sahibinin bütün casusları; eğer tılsımın etkisi hesabı kapsıyorsa3 kat, köyü kapsıyorsa 5 kat ve eğer tılsımın cinsi Eşsiz-Tılsım ise 10 kat(tüm hesap için) daha hızlı olacak. Ayrıca bütün tılsımlarda gelen saldırılardaki birliklerin tipleri görülebilecek.

alıntıdır...
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 5
Kayıt tarihi : 04/05/09

Kullanıcı profilini gör http://deliler.forumdizini.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz